Sejšeli 2018 - Mahé - velikan med otoki


V prejšnji objavi sem malce prehitro preskočil na otok Mahé. Ne bom našteval števila prebivalcev ali površino otoka, temveč bom na hitro opisal pot iz Praslina na Mahé. Iz enega na drug otok lahko prideš z letalom ali katamaranom. Mi smo šli s slednjim. Morje je bilo res močno razburkano. že na četrtini poti je večino otrok začelo povračati jutranji obrok. In točno takrat je Tinka izjavila: "Kakšno srečo imava midva s Sofijo, da ji ni slabo." ter ji dala še košček Frutabele za pozobat. Tega nikoli ne izjavite, če še niste na sosednjem bregu. Ne vem, če je bilo pet minut za to izjavo, ko smo že brisali igrače, oblačila in njen stol. Sofija se je po "povračilu" seveda že smejala, stvari so pa še vedno smrdele :).

Mahé - zahodna stran otoka

Na otoku smo prevzeli avto in že smo po levi "odkruzali" na drugo stran otoka direktno do apartmaja Anse Soleil Resort. Urejen apartma z velikansko teraso in fantastičnim pogledom na zaliv Anse a la Mouche - kjer pa se nismo nikoli kopali. Naše tri glavne destinacije so bile Anse SoleilAnse Royal in Petite Anse. Predvsem Petite Anse nas je očaral. Nahaja se v sklopu 4 seasons hotela, do plaže te pripeljejo prijazni vozniki električnih vozil (tudi če nisi gost hotela). Pot do plaže je kar dolga, zato se jih splača ustavit :). Če se sprašujete, kako to, da lahko eni Slovenci z nahrbtniki kar tako uletijo na plažo hotela s petimi zvezdicami je odgovor sledeč. Na Sejšelih so VSE plaže javne. Nič ni privatizirano, razen seveda, če si kupiš otok, potem ti zraven pripada tudi plaža. Je pa tudi mogoče, da si privoščiš sobo v 4 seasons-u za pribl. 2000€, ko pa prideš na plažo se pa pred tabo uleže Urh z brisačo za 5€ iz Decathlona in mu ne moreš nič. Vendar obstaja pri velikosti plaž in številu ljudi na njih za omenjeni problem majhna verjetnost.

Še vedno živimo od take-away hrane, nakupov iz trgovine in lastne kuhe. Samo enkrat smo si na Mahéju privoščili večerjo zunaj. Šli smo v restavracijo Maria´s rock caffe, kjer dobiš surovo hrano in si jo potem sam na plošči spečeš po želji. Zelo lep ambient in dobra ideja.

Da smo malo presekali monotonijo obiskovanja plaž, smo se zapeljali do destilarne ruma Takamaka, vendar smo bili za ogled prezgodnji, zato sva kar preskočila na degustacijo in nakup.

Po treh dneh namakanja na čudoviti Anse petite, smo se preko centra otoka podali na naslednjo destinacijo – Beau Vallon, na poti pa se ustavili še v tovarni čaja (lahko greš na ogled, vendar nimajo vodiča) in v Mission Lodge od koder je čudovit razgled na zahodno obalo.

Beau Vallon

Zadnji dve noči našega Sejšelskega doživetja smo preživeli na severu otoka Mahe, v najbolj turistični vasici na otoku Beau Vallon. To je pomenilo, da celo nismo bili sami na plaži in da se je tukaj našlo več turistične ponudbe (hoteli, ponudniki izletov, prodajalci spominkov, možnost vodnih športov ipd.). Načeloma nam to ne diši preveč, a po dveh tednih bolj ali manj samotnih plaž nam je kar odgovarjalo, da smo zvečer celo našli bar za cocktail ob sončnem zahodu. Prav tako pa tudi štante ob plaži, kjer je možno za ceno 5 – 10eur dobiti okusno ribo ali meso z žara in druge kreolske specialitete.

Ker je Sejšelsko vreme blazno nepredvidljivo in stalno spreminjajoče, spet nismo 3 dni sedeli na isti plaži, ampak smo se v iskanju sonca en dan podali na zahod v Port Launay in se ponovno namestili na hotelsko plažo, tokrat hotela Constance Ephelia. Tukaj je raj za otroke, saj je morje mirno, koralni greben nedaleč od plaže pa nudi lepo snorklanje (le zaradi severo-zahodnega monsuna vidljivost v tem času ni bila najboljša). 

Drugi dan smo jo mahnili na skrajni severni rt in našli plažo Carana beach (hvala Lonely planet) ter tako kljub dežju 5km stran v Beau Vallonu, uživali na soncu, belem pesku in turkiznem morju. Naše počitnikovanje smo kot se šika zaključili s pijačo ob plaži in se podali na pot proti letališču. Avto nam je odlično služil in dobro smo ga izkoristili za raziskovanje otoka. Ceste na Mahe-ju so sicer ovinkaste, pogosto ozke in na marsikaterem delu ob strani zeva kak meter globok jarek, ampak načeloma varne (nobenih kur in ostalih dvo in štirinožcev na cesti kot smo navajeni iz Azije).

Na splošno so Sejšeli bolj zahodnjaški kot katerakoli druga tropska destinacija na kateri smo do sedaj bili. To se najbolj pozna v standardu (cene so višje kot pri nas), vseeno pa se da z malo planiranja doživeti te čudovite otoke za razumno ceno. Zelo nas je presenetila tudi čistoča, nikjer nobenih smeti ob cesti in dejansko je to prvo potovanje, kjer noben od nas ni staknil prebavnih motenj.

Tokrat bom tudi naredil izjemo in ne bom komentiral slik. Tokrat res ne potrebujejo komentarja.






















Comments

Anonymous said…
Od zdaj naprej bodo tudi moji komentarji.nada

Popular posts from this blog

Japonska 2024 – Peklenski dnevi na otoku Kyushu

Japonska 2024 – Japonsko razodetje v Osaki in Hiroshimi

Brazilija 2023 - Plaže Fernando de Noronhe in zabava v Recife 🌅💃